Jaka imitacja drewna na elewację?

Imitacja drewna na elewacji: polistyren ekspandowany Deski i profile można kupić pomalowane albo surowe. Ich producenci oferują lakierobejcę w wielu kolorach (głównie stosuje się drewnopodobne). Można także kupić na rynku lakierobejcę i pomalować je według własnych upodobań. Ze styropianu produkuje się wiele elementów.

Ile kosztuje imitacja deski na elewacji?

Imitacja deski elewacyjnej z włóknocementu jest mocna i wytrzymała. Dzięki temu grubość takiej deski może być mniejsza niż drewnianej (wystarczy 1 cm grubości). Jest też odporna na wilgoć, promieniowanie UV, glony i szkodniki owadzie. Cena za metr kwadratowy waha się od 80 zł do 120 zł.

Co zamiast desek na elewację?

Wykończoną nimi elewację trudno odróżnić od drewna. Ma jednak nad nią przewagę – płyty są odporne na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć, niską i wysoką temperaturę; nie blakną pod wpływem promieniowania UV. Ciekawą alternatywą jest kompozyt powstały w wyniku połączenia drewna i PVC lub PU.

Jak tanio zrobić elewację domu?

Największą popularnością cieszą się jednak imitacje innych materiałów, na przykład cegły czy kamienia. Przy ich użyciu możesz w tani i elegancki sposób wykończyć elewację domu. Kafelki są materiałem stosunkowo cienkim, dzięki czemu nie sprawiają trudności w montażu.

Jakiej grubości deski na elewację?

Największą popularnością cieszy się profil prostokąta i w takim przypadku deska elewacyjna powinna mieć co najmniej 16 mm grubości i 150 mm szerokości. Deska elewacyjna o przekroju diagonalnym ma zmienną grubość – minimum 5 mm od cieńszej strony do minimum 16 mm od tej grubszej.

Zobacz także:  Jak zaizolować piwnice od wewnątrz?

Ile kosztuje położenie deski elewacyjnej?

Poza tym musisz też dowiedzieć się, ile kosztuje położenie imitacji deski elewacyjnej, a ile drewniana deska elewacyjna. Cena montażu uzależniona jest od miejsca robót budowlanych, ale średnio waha się pomiędzy 150 a 250 zł za metr kwadratowy.

Co zamiast tynku na elewację?

Tynkowanie ścian zewnętrznych to nie jedyny sposób na wykończenie elewacji domu jednorodzinnego. Można je również pokryć jedną z wielu dostępnych na rynku okładzin, mocowaną do rusztu nośnego lub przyklejaną bezpośrednio do muru.

Jak zamontować deski elewacyjne na styropianie?

W przypadku, gdy ściana zewnętrzna zaizolowana została styropianem lub wełną mineralną, należy wykonać na podłożu warstwę zbrojoną. Następnie ścianę wykańcza się tynkiem, a na fragmentach przeznaczonych pod drewnianą elewację, mocuje się zaimpregnowany ruszt drewniany za pomocą kotw lub konsoli wsporczych.

Jak zamontować deski na elewacji?

Przybijamy je do drewnianego, dokładnie zaimpregnowanego rusztu wkrętami lub gwoździami o długości dwa razy większej niż grubość deski. Deski twarde, egzotyczne mocujemy zawsze na wkręty. Aby uniknąć rdzawych zacieków na elewacji, używajmy wkrętów ocynkowanych. Dobrze jest wstępnie nawiercić pod nie otwory.

Jakie drewno na elewację?

Warto zadać sobie pytanie, jakie drewno na elewację okaże się dla Ciebie i Twojego domu najbardziej trafne. Największą popularnością cieszą się takie gatunki jak: cedr czerwony, modrzew syberyjski, meranti, garapa, murere czy dabema. Jeśli chodzi o najczęściej wybierane polskie drzewa to sosna, świerk czy modrzew.

Jakie deski na elewację domu?

Dziś na deski elewacyjne poleca się gatunki bardziej odporne na warunki atmosferyczne i zniszczenia biologiczne spowodowane grzybami i szkodnikami – modrzew syberyjski, świerk skandynawski, sosnę skandynawską, cedr kanadyjski, meranti oraz wiele gatunków egzotycznych.

Ile kosztuje obicie domu deskami?

Zazwyczaj koszt robocizny mieści się w ramach 150 – 250 zł za m2. Jednym z tańszych rozwiązań będzie zastosowanie desek elewacyjnych wykonanych ze świerka. Ceny za m2 deski elewacyjnej świerkowej zaczynają się od 40 złotych w górę.

Zobacz także:  Ile kosztuje dom modułowy 100 metrowy?

Jak wykonać elewację z desek?

W przypadku, gdy ściana zewnętrzna zaizolowana została styropianem lub wełną mineralną, należy wykonać na podłożu warstwę zbrojoną. Następnie ścianę wykańcza się tynkiem, a na fragmentach przeznaczonych pod drewnianą elewację, mocuje się zaimpregnowany ruszt drewniany za pomocą kotw lub konsoli wsporczych.

Related Posts

10 najważniejszych pytań o domach z płaskim dachem

Domy z płaskim dachem są jednym z najbardziej popularnych rodzajów domów na świecie. Nie tylko wyglądają one imponująco, ale są też bardzo funkcjonalne. Jeśli jednak nie masz…

7 wskazówek dotyczących wycinki drzew na działce budowlanej

Zmiana krajobrazu to dla wielu osób stresujące doświadczenie. Jednak czasami jest konieczna, na przykład wtedy, gdy chcemy postawić dom na działce budowlanej. Oto 7 wskazówek, które pomogą…

Cena windy zewnętrznej: ile można się spodziewać za instalację i utrzymanie?

Winda zewnętrzna jest jednym z tych elementów wyposażenia, które mogą się przydać w każdym gabinecie lekarskim, szpitalu czy też innym podobnym miejscu. Jest to jeden z najważniejszych…

5 rzeczy, które musisz wiedzieć o gruntach ornych i budowie domu

Od czego zależy gruntowa stabilność? Jakie są typowe problemy gruntu podczas budowy domu? Czy na każdym rodzaju gruntu można wybudować dom? Na te i inne pytania odpowiemy…

6 pytań i odpowiedzi na temat postawienia domku letniskowego na działce rolnej

Coraz więcej osób decyduje się na postawienie domku letniskowego na działce rolnej. Jest to świetna opcja dla tych, którzy chcą mieć swój własny kawałek ziemi, a jednocześnie…

Co to jest strop typu filigran?

Strop filigran jest połączeniem prefabrykowanych płyt żelbetowych z nadbetonem. Płyty prefabrykowane są w profesjonalnym zakładzie, a następnie dowożone na budowę. Występują one w rozmaitych rozmiarach, jednak najpopularniejsza…

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.