Cena struktonitu 20×20 cm wynosi ok. 3 zł za sztukę, natomiast cena większych płytek (30×30 cm) to 4 zł za sztukę. Mały format płytek sprawia, że montaż struktonitu odbywa się z minimalnymi stratami materiału.
Ile wchodzi Struktonitu na m2?
25 szt./m2.
Co to jest struktonit?
Struktonit to płytki produkowane z włóknocementu, czyli piasku, cementu, kredy, celulozy, włókien tekstylnych i wody. To materiał bardzo twardy, odporny na uszkodzenia mechaniczne, niestraszne mu są też deszcz, upał, mróz, wiatr, śnieg, promienie UV.
Po co struktonit?
Z czego zbudowany jest struktonit? Struktonit nie tylko ma za zadanie zwiększyć wytrzymałość całego dachu, ale także sam w sobie jest bardzo wytrzymały. A wszystko to za sprawą materiału, z jakiego jest wykonany. Trzeba wiedzieć, że struktonit jest wykonany z włóknocementu.
Czym ciąć struktonit?
Zalecane jest, aby firma dekarska posiadała odpowiednie narzędzia, takie jak gilotyna do cięcia dłuższych elementów, nożyce do obróbki krawędzi i robienia otworów oraz specjalny młotek i kowadełko (dla wytrawnych rzemieślników). Jeśli układamy płytki po raz pierwszy, najlepiej zapoznać się z instrukcją układania.
Jak obłożyć komin łupkiem?
Jeżeli materiał nośny pod łupek wymaga dodatkowej ochrony, uwzględnia się warstwę folii budowlanej. Łupek przykręcamy do naszej konstrukcji, tak aby pomiędzy nią a kominem powstała około 3 cm szczelina, którą wypełniamy wełną mineralną. Wykończenie komina łupkiem jest rozwiązaniem stosunkowo drogim.
Jak się układa struktonit?
Płytki należy układać w rzędach każdorazowo przesuwając je o połowę przekątnej płytki. Jako podkład można zastosować pełne deskowanie lub łaty.
Ile łupka na m2?
Konstrukcja dachu pod pokrycie z łupków Łupek jest materiałem dość ciężkim. Metr kwadratowy pokrycia z łupka waży średnio 30-40kg. Wymaga to wykonania mocnej więźby, która będzie w stanie bez uszkodzeń przenosić ciężar całego pokrycia.