Ile kosztuje metr gontu drewnianego?

Za 60 sztuk najtańszego ciętego gontu osikowego trzeba zapłacić około 57 zł, droższego świerkowego – od 65 zł, a modrzewiowego – 84 zł. Cena robocizny to 80-120 zł/m2 (przy podwójnym kryciu).

Ile lat wytrzyma gont drewniany?

Przed położeniem gonty są starannie impregnowane specjalnymi środkami grzybobójczymi i ognioochronnymi. Dzięki temu ich trwałość może sięgać nawet 50 lat. Gonty drewniane w naszej ofercie: surowiec: świerk, jodła, na życzenie klienta modrzew, osika.

Ile za metr położenia gontu?

Gonty bitumiczne Dachówki bitumiczne z górnej półki są powlekane folią miedzianą lub płytkami kamiennymi (285-800 zł/m2). Do ceny materiału trzeba doliczyć koszt montażu pasów gontów bitumicznych na sztywnym poszyciu. Samo ułożenie to wydatek od 20-40 zł/m2.

Ile kosztuje gont?

Gont bitumiczny – cena za m od wybranego kształtu i koloru. Najbardziej popularne modele kosztują zwykle ok. 19-40 zł/m2. Najmniej zapłacimy za standardowe kolory i regularne, proste kształty.

Ile lat wytrzyma gont?

Dobrze konserwowany gont bitumiczny przetrwa nawet 30 lat.

Jak pokryć dach gontem drewnianym?

Najczęściej pod gont drewniany układa się specjalne przekładki z papy, których szerokość wynosi nawet 50 cm. Zapewnia to uszczelnienie pokrycia, co jest bardzo istotne, aby woda nie wsiąkała w gonty. Zaleca się również umieszczenie tzw. kontrłat między deskowaniem i krokwiami a pokryciem z gontów.

Zobacz także:  Z jakiego drewna parapety wewnętrzne?

Czym najlepiej zabezpieczyć gont drewniany?

Aby sprawnie i jednocześnie skutecznie zabezpieczyć gonty drewniane, warto wybrać impregnat, który ma działanie wielofunkcyjne. Dzięki temu oszczędzimy czas, potrzebny na zabezpieczenie dachu. Dobrym przykładem takiego produktu jest Firestop z serii Drewno Protector, który znaleźć można w ofercie firmy Dekspol.

Czy można położyć nowy gont na stary?

Nakładanie nowych gontów bezpośrednio na istniejącą warstwę nazywa się renowacją, czyli procesem odzyskiwania. Z wyjątkiem gontów asfaltowych, żadne inne pokrycie dla dachów skośnych nie pozwala na nakładanie nowej warstwy pokrycia bezpośrednio na istniejące pokrycie dachowe.

Z jakiego drewna robi się gonty?

Wykonuje się je z drewna modrzewiowego, świerkowego, jodłowego lub dębowego. Drewno powinno być dobrej jakości, bez zgnilizny i z minimalną liczbą sęków. Gonty są trudne do wykonania, mogą być cięte – wtedy mają gładką powierzchnię lub łupane – z nieregularną, chropowatą powierzchnią.

Ile gwoździ na metr gontu?

Do przybijania należy stosować gwoździe papowe z płaskim łbem o długości min. 30 mm. Należy przewidzieć około 20 dkg gwoździ na 1 m2 pokrycia.

Ile bierze dekarz z metra?

Ceny robocizny przy dachu czterospadowym: wykonanie pokrycia z blachodachówki 40-70 zł/m² wykonanie pokrycia z dachówki ceramicznej – 45-80 zł/m² wykonanie poszycia dachu z membrany – 8-13 zł/m²

Ile kosztuje m2 dachu na gotowo 2022?

Konstrukcja dachu koszty na gotowo: Więźba dachowa: materiały 7357,50 zł, robocizna 4500 zł; Membrana: materiały do wykonania poszycia dachu (3,50 zł/m2) – 525 zł , robocizna (8,50 zł/m2) – 1275 zł; Blachodachówka: materiał (48 zł/m2) 7200 zł, robocizna (42 zł/m2) – 6300 zł.

Jaki dobry gont?

Wybierając gont bitumiczny, zwróć uwagę nie tylko na estetykę, trwałość, kwestię montażu oraz pielęgnacji w trakcie użytkowania. Podstawową kwestią jest jakość bitumu, w którym zanurzona jest wkładka nośna. Wysoką jakość i wieloletnią gwarancję produktu oferuje marka Matizol, której właścicielem jest firma Selena.

Zobacz także:  Jak układać deski na elewacji?

Ile sztuk gontu jest w paczce?

Dzięki swojej elastyczności gonty znajdują zastosowanie na dachach o skomplikowanych kształtach. Dach pokryty gontami jest „cichy” w czasie opadów deszcu. W paczce znajduje się 25 arkuszy.

Ile waży m2 gontu?

Pokrycia drewniane: gont i wiór dość znacząco różnią się wagą 1 m² – gontu waży ok. 7 kg, natomiast wiór, który jest układany w większej liczbie warstw – ok. 20 kg. Do cięższych pokryć należy łupek kamienny – w zależności od zastosowanego typu krycia waga 1 m² waha się od 25 do 45 kg.

Z jakiego drewna robi się gont?

Wykonuje się je z drewna modrzewiowego, świerkowego, jodłowego lub dębowego. Drewno powinno być dobrej jakości, bez zgnilizny i z minimalną liczbą sęków. Gonty są trudne do wykonania, mogą być cięte – wtedy mają gładką powierzchnię lub łupane – z nieregularną, chropowatą powierzchnią.

Czym najlepiej zabezpieczyć gont drewniany?

Aby sprawnie i jednocześnie skutecznie zabezpieczyć gonty drewniane, warto wybrać impregnat, który ma działanie wielofunkcyjne. Dzięki temu oszczędzimy czas, potrzebny na zabezpieczenie dachu. Dobrym przykładem takiego produktu jest Firestop z serii Drewno Protector, który znaleźć można w ofercie firmy Dekspol.

Jak wygląda gont drewniany?

Gonty drewniane są to prostokątne deszczułki wykonane z drewna o różnych wymiarach (zwykle około 30-45 cm długości, 6-10 cm szerokości oraz 0,4-1 cm grubości). Służą one głównie do pokrycia dachu, ale są często wykorzystywane także jako elewacja.

Czy gont bitumiczny można kłaść bezpośrednio na deski?

Czy gont bitumiczny można kłaść na deski? Tak, a nawet jest to zalecane. Ze względu na swoją elastyczność gont musi zostać położony na podłożu, które jest równe i twarde. Zamiast desek można również użyć płyt OSB lub materiałów im pokrewnych.

Zobacz także:  Czym okleić okno w łazience?

Related Posts

Najlepsze sposoby na wygładzenie i pomalowanie ścian w garażu

Wielu osobom trudno jest dopasować ściany w garażu do ich domu. Chcą, aby było to miejsce, w którym można przechowywać narzędzia i sprzęt, ale także chcą, aby…

7 wskazówek dotyczących wycinki drzew na działce budowlanej

Zmiana krajobrazu to dla wielu osób stresujące doświadczenie. Jednak czasami jest konieczna, na przykład wtedy, gdy chcemy postawić dom na działce budowlanej. Oto 7 wskazówek, które pomogą…

Zmiana decyzji o warunkach zabudowy: czy to możliwe, jakie są konsekwencje i ile to kosztuje?

Decyzja o warunkach zabudowy jest prawnym aktem administracyjnym, który określa warunki, jakie muszą być spełnione przez inwestora w celu realizacji projektu budowlanego. Zmiana decyzji o warunkach zabudowy…

Cena windy zewnętrznej: ile można się spodziewać za instalację i utrzymanie?

Winda zewnętrzna jest jednym z tych elementów wyposażenia, które mogą się przydać w każdym gabinecie lekarskim, szpitalu czy też innym podobnym miejscu. Jest to jeden z najważniejszych…

5 rzeczy, które musisz wiedzieć o gruntach ornych i budowie domu

Od czego zależy gruntowa stabilność? Jakie są typowe problemy gruntu podczas budowy domu? Czy na każdym rodzaju gruntu można wybudować dom? Na te i inne pytania odpowiemy…

10 najlepszych sposobów na budowę, aranżację i utrzymanie domu z antresolą

Kiedy myślimy o wzniesieniu domu, zwykle mamy na myśli konstrukcję dwupiętrowego budynku. Jednak czasami możemy chcieć więcej niż to, co standardowe. Czasami chcemy szaleństwa i luksusu, których…

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.