Czym okuć balkon?

Poza oczywistymi elementami takimi jak sama płyta balkonowa, barierki, okładzina z płytek, niemal na każdym balkonie spotykamy okapniki – nazywane często opierzeniem, okuciem balkonowym lub obróbką blacharską. Zwykle kojarzone są z arkuszem blachy dogiętej i przymocowanej na krawędzi balkonu.

Co zamiast płytek na balkonie?

Bardzo atrakcyjną alternatywą dla płytek mogą być deski tarasowe wykonane z kompozytu. Materiał ten składa się z mączki drzewnej połączonej z PCV. Dzięki temu jest on bardzo wytrzymały, odporny na działanie czynników atmosferycznych, nie wymaga konserwacji jak naturalne drewno oraz łatwy w czyszczeniu.

Co zamiast obróbki blacharskiej?

W niektórych przypadkach, zamiast klasycznej blachy stosuje się obróbki z miedzi i znacznie rzadziej z aluminium bądź ołowiu. Obróbki blacharskie stosowane są w różnych miejscach dachu.

Ile kosztuje obróbka blacharska balkonu?

35-45 zł/m2 – w przypadku elementów z blachy ocynkowanej, 50-60 zł/2m – w przypadku elementów z blachy powlekanej, 110-120 zł/m2 – w przypadku elementów z blachy tytanowo-cynkowej, 250-270 zł/m2 – w przypadku elementów z blachy miedzianej.

Jak wykończyć brzegi balkonu?

Do wykończenia tarasu lub balkonu dobrze jest wybrać płytki klinkierowe, w kolekcjach których są specjalne płytki krawędziowe z kapinosem. Brzeg płytki jest podwinięty pod spód, dzięki czemu woda spływa z tarasu i odrywa się na kapinosie. Takie płytki mocuje się z wysunięciem poza płaszczyznę tarasu.

Zobacz także:  Co to jest struktonit?

Co położyć na balkon tanio?

Najtańszą opcją jest wyłożenie nawierzchni wykładziną z PCV lub ze sztucznej trawy. Wiele osób marzy o naturalnej nawierzchni. Drewniana podłoga z desek może być droga, ale są dostępne w sprzedaży tanie modułowe drewniane płytki tarasowe, które z łatwością dopasujemy do każdego balkonu.

Co położyć na balkon betonowy?

Co lepsze na balkon płytki czy żywica?

Rozwiązaniem wartym rozważenia jest żywica na balkon zamiast płytek. Dlaczego żywica? Okazuje się, że jest nie tylko efektywna, ale potrafi być bardzo efektowna i pasować do wielu przestrzeni. Dużą zaletą jest też jej wytrzymałość – trudno o materiał tak dobrze nadający się na posadzkę.

Co położyć na beton na balkonie?

Najlepszym rozwiązaniem byłby materiał zabezpieczający, który: jest wodoszczelny, a w dodatku bezspoinowy, dzięki czemu ciecz nie dostanie się w betonowego podłoża, a wilgoć nie będzie się zbierała, jest odporny na temperatury i promienie UV, jest wytrzymały i w razie potrzeby łatwo go odnowić.

Jaka blachą na obróbki balkonu?

Okapniki balkonów i tarasów są najczęściej zrobione z blach stalowych o grubości od 0,55 do 0,75 mm, cynkowanych i malowanych.

Jak wykończyć balkon?

Popularnym wykończeniem balkon ów lub tarasów jest deska kompozytowa lub panele tarasowe. Tworzywo kompozytowe jest odporne na warunki atmosferyczne, wodoodporne i jednolite w kolorze. Takie wykończenie nie musi być też zabezpieczane specjalnym olejem lub farbą, jak to ma miejsce w przypadku drewna.

Ile powinna wystawać obróbka blacharska?

10-12 cm.

Co zamiast szyby na balkon?

Pleksi zamiast szyby Płyta plexi docięta idealnie do potrzebnego wymiaru, z otworami umożliwiającymi montaż, lekka i dziesięciokrotnie wytrzymalsza niż szkło – oto materiał, który zagwarantuje bezpieczeństwo nie tylko małemu dziecku, ale również psu czy kotu.

Jak zasłonić boki balkonu?

Parasol lub parawan na balkon to świetne rozwiązania, jeśli chcesz osłonić się tylko z jednej strony, ale potrzebujesz zasłony wyższej niż ta na wysokość barierki. Parawan to również dobre rozwiązanie na balkony dzielone z sąsiadami.

Zobacz także:  Czy ktoś mieszka w domku holenderskim cały rok?

Jak zasłonić brzydką ścianę na balkonie?

Mata bambusowa lub z technorattanu Chcesz odgrodzić się od sąsiadów lub zasłonić brzydką balustradę? Zrobisz to małym kosztem, dzięki zamówionej na wymiar macie bambusowej lub z technorattanu. Dzięki niej nie tylko zyskasz prywatność, ale twój balkon od razu stanie się bardziej przytulny.

Jaka mata na balkon?

Zwolennikom naturalnych akcentów z pewnością spodobają się osłony wykonane ze specjalnie suszonych i zaimpregnowanych plecionek roślinnych. Tego rodzaju produkty najczęściej tworzy się z wikliny, trzciny lub bambusa. Maty wiklinowe są bardzo trwałe, stabilne i świetnie osłaniają balkon przed podmuchami wiatru.

Related Posts

10 najważniejszych pytań o domach z płaskim dachem

Domy z płaskim dachem są jednym z najbardziej popularnych rodzajów domów na świecie. Nie tylko wyglądają one imponująco, ale są też bardzo funkcjonalne. Jeśli jednak nie masz…

7 wskazówek dotyczących wycinki drzew na działce budowlanej

Zmiana krajobrazu to dla wielu osób stresujące doświadczenie. Jednak czasami jest konieczna, na przykład wtedy, gdy chcemy postawić dom na działce budowlanej. Oto 7 wskazówek, które pomogą…

Cena windy zewnętrznej: ile można się spodziewać za instalację i utrzymanie?

Winda zewnętrzna jest jednym z tych elementów wyposażenia, które mogą się przydać w każdym gabinecie lekarskim, szpitalu czy też innym podobnym miejscu. Jest to jeden z najważniejszych…

5 rzeczy, które musisz wiedzieć o gruntach ornych i budowie domu

Od czego zależy gruntowa stabilność? Jakie są typowe problemy gruntu podczas budowy domu? Czy na każdym rodzaju gruntu można wybudować dom? Na te i inne pytania odpowiemy…

6 pytań i odpowiedzi na temat postawienia domku letniskowego na działce rolnej

Coraz więcej osób decyduje się na postawienie domku letniskowego na działce rolnej. Jest to świetna opcja dla tych, którzy chcą mieć swój własny kawałek ziemi, a jednocześnie…

Co to jest strop typu filigran?

Strop filigran jest połączeniem prefabrykowanych płyt żelbetowych z nadbetonem. Płyty prefabrykowane są w profesjonalnym zakładzie, a następnie dowożone na budowę. Występują one w rozmaitych rozmiarach, jednak najpopularniejsza…

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.