Elewacja wentylowana jest systemem okładzinowym, składającym się z metalowego szkieletu ramowego przymocowanego do ściany zewnętrznej budynku. Do przymocowanych kratownic, montuje się izolację termiczną wraz z płytami okładzinowymi. System kierowany jest zarówno do nowo powstałych budynków jak i już istniejących.
Ile kosztuje elewacja wentylowana?
Biorąc pod uwagę wartości bezwzględne, koszt elewacji wentylowanej w porównaniu z najpopularniejszą elewacją lekko mokrą jest dużo wyższy — w zależności od zastosowanego materiału i systemu montażu mowa o przedziale 450-750 zł/mkw.
Jak wykonać elewacje wentylowane?
Między elementami rusztu układa się płyty z wełny lub styropianu. Z reguły nie używa się tu kleju. Płyty wymagają jedynie kołkowania (a i to nie zawsze). Deski, kształtki, panele lub płyty przytwierdza się do rusztu gwoździami, wkrętami albo specjalnie opracowanymi łącznikami, charakterystycznymi dla danego systemu.
Jaka wełna do elewacji wentylowanej?
Do izolacji termicznej i akustycznej fasad wentylowanych polecane są płyty VENTIROCK F PLUS z wełny skalnej. Stosuje się je, jako niepalne ocieplenie ścian z elewacją z paneli (np.
Ile kosztuje tynk na elewację?
Wykonanie tynku elewacyjnego akrylowego to koszt 35-50 zł/m2. Malowanie elewacji domu jednorodzinnego bez wcześniejszego oczyszczania powierzchni kosztuje w granicach 25-35 zł/m2. Wykonanie elewacji z piaskowca bądź innych kamieni ozdobnych będzie nas kosztować 100-130 zł/m2.
Jaką płyta na elewację?
Najlepszym wyborem są płyty fasadowe drewniane ze sklejki o grubości od 1 do 3 cm, z prostopadłym układem włókien. Łatwo dokręcić je do elewacji – do specjalnej konstrukcji przy użyciu wkrętów.
Co na elewację domu?
Do wykonania elewacji w stylu skandynawskim najczęściej wybierane jest drewno i naturalny kamień w połączeniu z tynkiem. Dużą popularnością cieszy się również styl industrialny. Surowe, często wykończone betonem albo w ogóle niewykończone ściany to wyznaczniki wnętrz w tym stylu.