Co to jest dachówka bitumiczna?

Dachówka bitumiczna służy do pokrywania powierzchni przy pomocy odpowiednio uformowanej warstwy papy asfaltowej. Cechuje je trwałość, elastyczność i lekkość.

Ile lat wytrzyma gont bitumiczny?

Czy gont bitumiczny jest palny?

Do najbardziej palnych rodzajów budulca zalicza się: papę, gont bitumiczny, eternit, słomę, trzcinę i drewno (gont drewniany). Pokrycia dachowe zrobione z takich materiałów są rzadsze od dachówek czy blachy, jednak czasami się je stosuje i to może okazać się problemem dla ubezpieczyciela.

Jaka jest grubość gontu bitumicznego?

Gont bitumiczny ma grubość od 3 do 5 mm. Gont bitumiczny dobrze ułożony i konserwowany może zdobić dach przez 30-35, a niektóre nawet przez 50 lat (dachówki z masy bitumicznej modyfikowanej APP).

Ile kosztuje gont bitumiczny?

Gont bitumiczny – cena za m Trzeba jednak pamiętać, że cena tego materiału może być mocno zróżnicowana – wszystko zależy m.in. od wybranego kształtu i koloru. Najbardziej popularne modele kosztują zwykle ok. 19-40 zł/m2.

Co lepsze na dach gont czy blacha?

Blachodachówki mają bardziej zróżnicowaną kolorystykę niż gonty i w przeciwieństwie do nich nie są płaskie – co na dachu daje efekt bardziej dynamicznego pokrycia wierniej odtwarzającego dachówkę ceramiczną. Wyróżnia je bowiem fala, której wysokość może wynosić od 20 do nawet 57 mm.

Zobacz także:  Z czego najlepiej zrobić ściankę działową?

Co lepsze gont czy dachówka?

Atrakcyjna cena – w porównaniu do blachodachówki lub dachówki, gonty bitumiczne wyróżniają się zdecydowanie niższą ceną Wszechstronność układania – są to bardzo cenne zalety, które polegają na tym, że gont z łatwością dostosuje się do nawet najbardziej skomplikowanego dachu.

Co lepsze papa czy gont bitumiczny?

Jeżeli za główne kryterium wyboru wziąć aspekt wizualny oraz łatwy montaż, to doskonale sprawdzi się gont bitumiczny. Papa termozgrzewalna charakteryzuje się o wiele lepszymi parametrami wytrzymałościowymi, jednak jest mało estetyczna i nie przepuszcza pary wodnej, co może sprzyjać rozwojowi pleśni i grzyba.

Czy gont bitumiczny jest szkodliwy?

(fałsz) Fakt: Jakość i bezpieczeństwo gontów są po- twierdzone różnorakimi międzynarodowymi certyfikatami, normami i aprobatami, dlatego szkodliwy wpływ na zdrowie człowieka jest wykluczony.

Z czego robi się gont bitumiczny?

Gont bitumiczny to kawałki papy bitumicznej z rdzeniem z włókna szklanego. Zwykle jest dostępny w elastycznych, łatwo dopasowujących się do kształtów dachu pasach. I choć nie jest tak trwały jak inne pokrycia, to rozwiązanie z pewnością warte rozważenia.

Jaki gont bitumiczny kupić forum?

Re: Jaki gont najlepszy? Zdecydowanie najlepszy klasyczny IKO a szczególnie dachówki typu Cambridge. Trochę się na tym wyznaję, ponieważ około 10 hektarów dachówką bitumiczną pokryłem.

Z czego się robi gont?

Gont drewniany to rodzaj naturalnego materiału (nazywany także szkudłami, szyndlem lub szyndziołem), którego używa się do wykonywania pokryć dachowych, a niekiedy także pokryć elewacyjnych. Zazwyczaj jest to deseczka, wykonana z drewna iglastego, która ma przekrój klina. Wzdłuż długiej krawędzi przebiega wpust.

Z czego jest płyta bitumiczna?

Płyta Onduline wykonana jest z włókien celulozowych nasączanych bitumem pod wpływem wysokiego ciśnienia i w wysokiej temperaturze.

Jakie płyta pod gont bitumiczny?

Obecnie uważa się, że prawidłowo wykonane podłoże powinno być z wodoodpornych płyt drewnopochodnych o grubości 18-22 mm, podpartych co około 41-70 mm.

Zobacz także:  Czy dach kopertowy jest odporny na wiatr?

Jak zamontować płyty bitumiczne?

Płyty mocujemy gwoździami, wbijanymi pionowo w szczycie fali. W strefie zakładu, płyty należy mocować w każdej fali. Na łatach pośrednich wystarczy co drugą. Wstępnie przybijamy gwoździe na drugiej i przedostatniej fali, sprawdzamy ułożenie płyt i wykonujemy ostateczne mocowanie.

Jaki gont bitumiczny na dom?

Wybierając gont bitumiczny, zwróć uwagę nie tylko na estetykę, trwałość, kwestię montażu oraz pielęgnacji w trakcie użytkowania. Podstawową kwestią jest jakość bitumu, w którym zanurzona jest wkładka nośna. Wysoką jakość i wieloletnią gwarancję produktu oferuje marka Matizol, której właścicielem jest firma Selena.

Ile lat wytrzyma Onduline?

Ondulina na dach ma wiele pozytywnych cech, które przyczyniły się do jej popularności. Spośród powłok dachowych jest to jedna z najbardziej budżetowych, ale przy odpowiedniej instalacji może służyć przez 50 lat lub dłużej.

Ile kosztuje płyta bitumiczna?

40,80 zł/szt.

Jak kryć płyta bitumiczną?

Zamocować każdą płytę na łatach specjalnymi gwoździami, które następnie uszczelnia się nakładką. Gwóźdź przybija się do pierwszej łaty (od dołu płyty), oraz na co drugim grzbiecie fali do pozostałych łat. Zakład poziomy płyt powinien wynosić około 15 cm.

Related Posts

10 najważniejszych pytań o domach z płaskim dachem

Domy z płaskim dachem są jednym z najbardziej popularnych rodzajów domów na świecie. Nie tylko wyglądają one imponująco, ale są też bardzo funkcjonalne. Jeśli jednak nie masz…

7 wskazówek dotyczących wycinki drzew na działce budowlanej

Zmiana krajobrazu to dla wielu osób stresujące doświadczenie. Jednak czasami jest konieczna, na przykład wtedy, gdy chcemy postawić dom na działce budowlanej. Oto 7 wskazówek, które pomogą…

Cena windy zewnętrznej: ile można się spodziewać za instalację i utrzymanie?

Winda zewnętrzna jest jednym z tych elementów wyposażenia, które mogą się przydać w każdym gabinecie lekarskim, szpitalu czy też innym podobnym miejscu. Jest to jeden z najważniejszych…

5 rzeczy, które musisz wiedzieć o gruntach ornych i budowie domu

Od czego zależy gruntowa stabilność? Jakie są typowe problemy gruntu podczas budowy domu? Czy na każdym rodzaju gruntu można wybudować dom? Na te i inne pytania odpowiemy…

6 pytań i odpowiedzi na temat postawienia domku letniskowego na działce rolnej

Coraz więcej osób decyduje się na postawienie domku letniskowego na działce rolnej. Jest to świetna opcja dla tych, którzy chcą mieć swój własny kawałek ziemi, a jednocześnie…

Co to jest strop typu filigran?

Strop filigran jest połączeniem prefabrykowanych płyt żelbetowych z nadbetonem. Płyty prefabrykowane są w profesjonalnym zakładzie, a następnie dowożone na budowę. Występują one w rozmaitych rozmiarach, jednak najpopularniejsza…

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.